Bli kund Annonsera
lördag 19 oktober 2019
Mitt i juridiken
Mitt i juridiken
Läs direkt!
Publicerad: 25 januari 2019,

53 nya advokater

Sveriges advokatsamfund antog 53 nya ledamöter vid sitt sammanträde den 24 januari.

Antagna advokater:

Linn Holmbäck Adelwald, Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Vinge

Charlotte Andersson, Västra avdelningen
Charlotte Andersson

Henrik Ramel, Stockholmsavdelningen
Mannheimer Swartling Advokatbyrå

Victoria Bergholtz, Stockholmsavdelningen
Roschier Advokatbyrå

David Bildtsén, Mellersta avdelningen
Älvstranden Juridik

Tove Björnström, Norra avdelningen
Norrlandsadvokaterna

Charlotte Bourner, Västra avdelningen
Advokatfirman Stangdell & Wennerqvist

Marcus Brosché, Stockholmsavdelningen
A1 Advokater

Victor Ericsson, Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Vinge

Daniel Eriksson, Stockholmsavdelningen
Advokatfirma DLA Piper Sweden

Josephine Mattsson Fremling, Västra avdelningen
Front Advokater

Victoria Grossmann, Södra avdelningen
Advokatfirman Vinge

Ina Gärdlund, Stockholmsavdelningen
Advokataktiebolaget Gärdlund

Petronella Hallberg, Västra avdelningen
Advokatfirman Vinge

Oscar Heimeryd, Stockholmsavdelningen
Fröberg & Lundholm Advokatbyrå

Klara Holm, Södra avdelningen
Mannheimer Swartling Advokatbyrå

Anna-Zara Hägglund, Västra avdelningen
Crusner Advokatbyrå

Lars Häller, Västra avdelningen
Häller Juridik

Annakarin Jannisa, Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Peter Wanhainen

Olof Johannesson, Stockholmsavdelningen
Baker & McKenzie Advokatbyrå

Linn Johansson, Östra avdelningen
Kalmar Advokatbyrå

Linnéa Kallhed, Västra avdelningen
Front Advokater

Camilla Karapetyan, Mellersta avdelningen
Advokatfirman Beskow

Isabelle Klingmyr, Västra avdelningen
Setterwalls Advokatbyrå

Gustav Klingström, Västra avdelningen
Advokatfirman Aldo

Lars Törner Larsson, Stockholmsavdelningen
Wistrand Advokatbyrå Stockholm

David Lidén, Mellersta avdelningen
Advokatfirman Glimstedt Örebro

Björn Lindroth, Stockholmsavdelningen
Crusner Advokatbyrå

Maria Nilsson, Stockholmsavdelningen
Wigge & Partners Advokat

Sofia Nilsson, Stockholmsavdelningen
Wistrand Advokatbyrå Stockholm

Olle Nykvist, Stockholmsavdelningen
Cirio Advokatbyrå

Julia Nääs, Stockholmsavdelningen
Wigge & Partners Advokat

Katarina Odelberg, Stockholmsavdelningen
Gernandt & Danielsson Advokatbyrå

Madeleine Onnela, Stockholmsavdelningen
Stockholms familjerättsadvokat

Fredrik Persson, Stockholmsavdelningen
IAM Advokatbyrå

Julia Ragneklint, Södra avdelningen
Adacta Advokatbyrå

Daniela Zanetta Raitso, Stockholmsavdelningen
advokat.se Advokatskeppet

Esra Akay Ranestål, Mellersta avdelningen
Adjutari Advokatbyrå

Emelie Rexelius, Södra avdelningen
Advokatbyrån Gulliksson

Joanna Romgard, Stockholmsavdelningen
Mannheimer Swartling Advokatbyrå

Hanna Rosengren, Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Björn Rosengren

Malin Rådström, Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Althin

Adam Rångemyr, Stockholmsavdelningen
Mannheimer Swartling Advokatbyrå

Leonie Selting, Stockholmsavdelningen
Wollsén Albinsson Advokatbyrå

Nicole Smith, Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Sweger & Boström

Paulina Tengroth, Västra avdelningen
PG Magnusson Advokatbyrå

Sofia Tångelin, Stockholmsavdelningen
Gernandt & Danielsson Advokatbyrå

Sofia Dam Wahlin, Södra avdelningen
Advokatfirman Vinge

Johan Wahlund, Stockholmsavdelningen
Hannes Snellman Advokatbyrå

Caroline Alexandersson Vartia, Västra avdelningen
Advokatfirman Delphi i Göteborg

Hanna Wingren, Stockholmsavdelningen
White & Case Advokat

Daniel Åstrand, Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Törngren Magnell

Per Öst, Södra avdelningen
Adacta Advokatbyrå

Registrerad EU-advokat:

Ana-Maria Barbu (avocat, Rumänien), Bonde Barzey Advokatbyrå

Utträdda ledamöter:

Alicia Ahlberg, Stockholm, per den 15 december 2018
Emma Almer, Malmö, per den 31 december 2018

Nadine Berlander, Frankfurt am Main, per den 31 december 2018
Josefina Carlbom, Lidingö, per den 31 december 2018

Staffan Cassmer, Stockholm, per den 20 december 2018
Lisa Cronberg, Helsingborg, per den 31 december 2018

Elin Delerud, Stockholm, per den 18 januari 2019
Elin Eliasson, Stockholm, per den 31 december 2018

Patrik Engström, Göteborg, per den 31 december 2018
Per Frisack, Göteborg, per den 31 december 2018

Thomas Génetay, Sala, per den 31 december 2018
Emma Gillberg, Stockholm, per den 8 januari 2019

Christoffer Gramming, Göteborg, per den 31 december 2018
Jacqueline Hansen, Stockholm, per den 31 december 2018

Hans Hedvist, Stockholm, per den 31 december 2018
Charlotta Wallman Hörlin, Stockholm, per den 31 december 2018

Peter Issa, Stockholm, per den 14 januari 2019
Andréas Joersjö, Göteborg, per den 14 december 2018

Elna Jönsson, Malmö, per den 31 december 2018
Marianne Karlsson, Stockholm, per den 27 december 2018

Amanda Knutsson, Stockholm, per den 7 januari 2019
Annika Melin Koeppel, Stockholm, per den 21 december 2018

Ann Källsand, Malmö, per den 31 december 2018
Carl Otto Lange, Göteborg, per den 31 december 2018

Matthias von Lempruch, Hovås, per den 31 december 2018
Jakob Losell, Malmö, per den 20 december 2018

Hanna Lundberg, Stockholm, per den 31 december 2018
Angelica Lundqvist, Stockholm, per den 10 december 2018

Johan Lövrup, Alingsås, per den 31 december 2018
Louise Markgren, Stockholm, per den 14 januari 2019

Christer Mellberg, Säter, per den 31 december 2018
Alexandru-Constantin Miler, Stockholm, per den 30 juni 2018

Carl-Henning Möllerström, Stockholm, per den 1 januari 2019
Johanna Nordahl, Stockholm, per den 11 december 2018

Kenneth Nilsson, Göteborg, per den 31 december 2018
Sixten Nordmark, Stockholm, per den 31 december 2018

Ulf Henrik Ohrling, Hong Kong, per den 31 december 2018
Sara Li Olovsson, Stockholm, per den 18 december 2018

Peter Ottosson, Stockholm, per den 31 december 2018
Mattias Rasmusson, Malmö, per den 31 december 2018

Oscar Rydén, Stockholm, per den 30 november 2018
Joakim Skarph, Stockholm, per den 26 december 2018

Kent Sooaru, Stockholm, per den 31 december 2018
Saša Srndovi, Stockholm, per den 16 december 2018

Johanna Stervik, Göteborg, per den 31 december 2018
Frida Ställborn, Stockholm, per den 9 januari 2019

Sabrina Suikki, Luleå, per den 14 december 2019
Lars Svensson, Borås, per den 31 december 2018

Hampus Vallien, Stockholm, per den 31 december 2018
Kajsa Melin Westerdahl, Enebyberg, per den 31 december 2018
Björn Yrlid, Stockholm, per den 31 december 2018

Avlidna ledamöter:

Ingvar Essegård, Haparanda, den 30 december 2018
Vojtech Gajdušek, Staffanstorp, den 30 december 2018

Carl-Åke Ingeström, Eskilstuna, den 22 november 2018
Björn Ivarsson, Rävlanda, den 6 augusti 2018

Tomas Krokström, Hudiksvall, den 10 december 2018
Nils Nilsson, Eskilstuna, den 18 december 2018

Börje Sörensen, Hässelby, den 6 januari 2019
Bengt Thoms, Umeå, den 6 december 2018

Jag vill ha daglig bevakning av juridiska
nyheter från InfoTorg Juridik.
 
E-post: 
 
 
 
OBS! Om du loggar in kan du lägga upp ett
personligt urval för ditt Nyhetsbrev.
 
Logga in och lägg upp ett Nyhetsbrev.




 
» Logga in automatiskt