53 nya advokater
Antagna advokater:
Linn Holmbäck Adelwald, Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Vinge
Charlotte Andersson, Västra avdelningen
Charlotte Andersson
Henrik Ramel, Stockholmsavdelningen
Mannheimer Swartling Advokatbyrå
Victoria Bergholtz, Stockholmsavdelningen
Roschier Advokatbyrå
David Bildtsén, Mellersta avdelningen
Älvstranden Juridik
Tove Björnström, Norra avdelningen
Norrlandsadvokaterna
Charlotte Bourner, Västra avdelningen
Advokatfirman Stangdell & Wennerqvist
Marcus Brosché, Stockholmsavdelningen
A1 Advokater
Victor Ericsson, Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Vinge
Daniel Eriksson, Stockholmsavdelningen
Advokatfirma DLA Piper Sweden
Josephine Mattsson Fremling, Västra avdelningen
Front Advokater
Victoria Grossmann, Södra avdelningen
Advokatfirman Vinge
Ina Gärdlund, Stockholmsavdelningen
Advokataktiebolaget Gärdlund
Petronella Hallberg, Västra avdelningen
Advokatfirman Vinge
Oscar Heimeryd, Stockholmsavdelningen
Fröberg & Lundholm Advokatbyrå
Klara Holm, Södra avdelningen
Mannheimer Swartling Advokatbyrå
Anna-Zara Hägglund, Västra avdelningen
Crusner Advokatbyrå
Lars Häller, Västra avdelningen
Häller Juridik
Annakarin Jannisa, Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Peter Wanhainen
Olof Johannesson, Stockholmsavdelningen
Baker & McKenzie Advokatbyrå
Linn Johansson, Östra avdelningen
Kalmar Advokatbyrå
Linnéa Kallhed, Västra avdelningen
Front Advokater
Camilla Karapetyan, Mellersta avdelningen
Advokatfirman Beskow
Isabelle Klingmyr, Västra avdelningen
Setterwalls Advokatbyrå
Gustav Klingström, Västra avdelningen
Advokatfirman Aldo
Lars Törner Larsson, Stockholmsavdelningen
Wistrand Advokatbyrå Stockholm
David Lidén, Mellersta avdelningen
Advokatfirman Glimstedt Örebro
Björn Lindroth, Stockholmsavdelningen
Crusner Advokatbyrå
Maria Nilsson, Stockholmsavdelningen
Wigge & Partners Advokat
Sofia Nilsson, Stockholmsavdelningen
Wistrand Advokatbyrå Stockholm
Olle Nykvist, Stockholmsavdelningen
Cirio Advokatbyrå
Julia Nääs, Stockholmsavdelningen
Wigge & Partners Advokat
Katarina Odelberg, Stockholmsavdelningen
Gernandt & Danielsson Advokatbyrå
Madeleine Onnela, Stockholmsavdelningen
Stockholms familjerättsadvokat
Fredrik Persson, Stockholmsavdelningen
IAM Advokatbyrå
Julia Ragneklint, Södra avdelningen
Adacta Advokatbyrå
Daniela Zanetta Raitso, Stockholmsavdelningen
advokat.se Advokatskeppet
Esra Akay Ranestål, Mellersta avdelningen
Adjutari Advokatbyrå
Emelie Rexelius, Södra avdelningen
Advokatbyrån Gulliksson
Joanna Romgard, Stockholmsavdelningen
Mannheimer Swartling Advokatbyrå
Hanna Rosengren, Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Björn Rosengren
Malin Rådström, Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Althin
Adam Rångemyr, Stockholmsavdelningen
Mannheimer Swartling Advokatbyrå
Leonie Selting, Stockholmsavdelningen
Wollsén Albinsson Advokatbyrå
Nicole Smith, Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Sweger & Boström
Paulina Tengroth, Västra avdelningen
PG Magnusson Advokatbyrå
Sofia Tångelin, Stockholmsavdelningen
Gernandt & Danielsson Advokatbyrå
Sofia Dam Wahlin, Södra avdelningen
Advokatfirman Vinge
Johan Wahlund, Stockholmsavdelningen
Hannes Snellman Advokatbyrå
Caroline Alexandersson Vartia, Västra avdelningen
Advokatfirman Delphi i Göteborg
Hanna Wingren, Stockholmsavdelningen
White & Case Advokat
Daniel Åstrand, Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Törngren Magnell
Per Öst, Södra avdelningen
Adacta Advokatbyrå
Registrerad EU-advokat:
Ana-Maria Barbu (avocat, Rumänien), Bonde Barzey Advokatbyrå
Utträdda ledamöter:
Alicia Ahlberg, Stockholm, per den 15 december 2018
Emma Almer, Malmö, per den 31 december 2018
Nadine Berlander, Frankfurt am Main, per den 31 december 2018
Josefina Carlbom, Lidingö, per den 31 december 2018
Staffan Cassmer, Stockholm, per den 20 december 2018
Lisa Cronberg, Helsingborg, per den 31 december 2018
Elin Delerud, Stockholm, per den 18 januari 2019
Elin Eliasson, Stockholm, per den 31 december 2018
Patrik Engström, Göteborg, per den 31 december 2018
Per Frisack, Göteborg, per den 31 december 2018
Thomas Génetay, Sala, per den 31 december 2018
Emma Gillberg, Stockholm, per den 8 januari 2019
Christoffer Gramming, Göteborg, per den 31 december 2018
Jacqueline Hansen, Stockholm, per den 31 december 2018
Hans Hedvist, Stockholm, per den 31 december 2018
Charlotta Wallman Hörlin, Stockholm, per den 31 december 2018
Peter Issa, Stockholm, per den 14 januari 2019
Andréas Joersjö, Göteborg, per den 14 december 2018
Elna Jönsson, Malmö, per den 31 december 2018
Marianne Karlsson, Stockholm, per den 27 december 2018
Amanda Knutsson, Stockholm, per den 7 januari 2019
Annika Melin Koeppel, Stockholm, per den 21 december 2018
Ann Källsand, Malmö, per den 31 december 2018
Carl Otto Lange, Göteborg, per den 31 december 2018
Matthias von Lempruch, Hovås, per den 31 december 2018
Jakob Losell, Malmö, per den 20 december 2018
Hanna Lundberg, Stockholm, per den 31 december 2018
Angelica Lundqvist, Stockholm, per den 10 december 2018
Johan Lövrup, Alingsås, per den 31 december 2018
Louise Markgren, Stockholm, per den 14 januari 2019
Christer Mellberg, Säter, per den 31 december 2018
Alexandru-Constantin Miler, Stockholm, per den 30 juni 2018
Carl-Henning Möllerström, Stockholm, per den 1 januari 2019
Johanna Nordahl, Stockholm, per den 11 december 2018
Kenneth Nilsson, Göteborg, per den 31 december 2018
Sixten Nordmark, Stockholm, per den 31 december 2018
Ulf Henrik Ohrling, Hong Kong, per den 31 december 2018
Sara Li Olovsson, Stockholm, per den 18 december 2018
Peter Ottosson, Stockholm, per den 31 december 2018
Mattias Rasmusson, Malmö, per den 31 december 2018
Oscar Rydén, Stockholm, per den 30 november 2018
Joakim Skarph, Stockholm, per den 26 december 2018
Kent Sooaru, Stockholm, per den 31 december 2018
Saša Srndovi, Stockholm, per den 16 december 2018
Johanna Stervik, Göteborg, per den 31 december 2018
Frida Ställborn, Stockholm, per den 9 januari 2019
Sabrina Suikki, Luleå, per den 14 december 2019
Lars Svensson, Borås, per den 31 december 2018
Hampus Vallien, Stockholm, per den 31 december 2018
Kajsa Melin Westerdahl, Enebyberg, per den 31 december 2018
Björn Yrlid, Stockholm, per den 31 december 2018
Avlidna ledamöter:
Ingvar Essegård, Haparanda, den 30 december 2018
Vojtech Gajdušek, Staffanstorp, den 30 december 2018
Carl-Åke Ingeström, Eskilstuna, den 22 november 2018
Björn Ivarsson, Rävlanda, den 6 augusti 2018
Tomas Krokström, Hudiksvall, den 10 december 2018
Nils Nilsson, Eskilstuna, den 18 december 2018
Börje Sörensen, Hässelby, den 6 januari 2019
Bengt Thoms, Umeå, den 6 december 2018